Esacrom

11. 5. 2007

Italský výrobce ultrazvukových zařízení. Pro stomatologii nabízí chirurgický unit a přístroj pro ultrazvukovou chirurgii Surgysonic. Firma se zaměřuje na vývoj nových technologií a při výrobě spolupracuje s dodavateli technologií pro letecký průmysl a motorsport. Proto její výrobky dosahují nejvyšších výkonových parametrů.

www.esacrom.it

Popis přístroje Surgysonic
Piezoelektrický chirurgický přístroj Surgysonic
Přístroj pro ultrazvukovou chirurgii se používá k řezání tvrdých tkání (kostí, dentinu, případně i skloviny), aniž by se porušily měkké tkáně. To umožňuje pracovat s přístrojem v bezprostředním kontaktu se sliznicí, membránami, svaly, v blízkosti nervů. Typickým příkladem použití přístroje jsou extrakce zubů, které se budou nahrazovat implantáty, zvláště při imediátní implantaci. Výborně se osvědčí koncovka, podobná periotomu Koncovka ES009
Další typickou oblastí použití je elevace maxilárního sinu, kde se nejprve zeslabí kost koncovkou, podobnou Buserově škrabce (zároveň se získají kostní chipsy), potom pronikne kostí diamantovou kuličkou nebo ocelovou pilkou a nakonec se použijí nástroje na oddělení Schneiderovy membrány a vpáčení kostního bločku do antra. Přístroj umožňuje provádět operaci sinus lift i přístupem vybroušeným okénkem o průměru 5 - 6 mm, bez vpáčení kostního bločku do čelistní dutiny. Postupně se používají následující koncovky:
ES 001 kostní škrabka ES 015 kulička KOncovky pro sinus lift
Koncovky, které se používají na maxilofaciální chirurgii, umožňují i elegantní bone spliting. Dvouzubou koncovkou se naznačí řez v úzkém alveolárním hřebenu. Tato koncovka umožní pracovat s mimořádnou přesností. V naznačeném řezu se pokračuje do hloubky vertikální a do strany horizontální pilkovou koncovkou.
ES 006 pilotní pilka ES 007 vertikální pilka ES 005 horizontální pilka
Na snímcích je zachyceno běžné použití přístroje při odběru bločku kosti.
Odběr bločku kosti Odběr kosti