Hu-Friedy

2. 5. 2007

Objevte svět bezvadných nástrojů

Firma Hu-Friedy vyrábí stomatologické nástroje od roku 1908 a stále patří k leadrům oboru. Kvalita produkce jí zajistila, že je vyhledávána špičkami v oboru stomatologie na spolupráci při vývoji nástrojů. Tak, jak ve čtyřicátých letech minulého století byla prvním výrobcem kyret podle Dr. Claytona Graceyho, dnes figurují mezi jejími spolupracovníky jména jako Daniel Buser, Mauro Labanca, Sasha Jovanovic. Svůj set nástrojů Hu-Friedy sestavil i Prof. MUDr. Antonín Šimůnek, CSc.
Více na www.hu-friedy.de
Katalog Hu-Friedy (.pdf) zde: produktkatalog_2005.pdf

XTS nástroje
Nitridované nástroje pro modelaci kompozitů se stávají standardem pro svůj tvrdý hladký povrch, na který se materiál nelepí. Nástroje XTS, povlakované nitridem hlinito-titaničitým mají navíc kontrastní tmavou barvu a vynikající ergonomii.

XTS nástroje

Syndesmotomy Dr. Bernarda
Nástroje pro šetrnou extrakci zubů s poškozenými kořeny, například endodonticky ošetřenými nebo zalomenými. Minimální nebezpečí poškození alveolu, minimální nebezpečí poškození zárodku při extrakci dočasných zubů. V nabídce je přímý nástroj pro frontální úsek a dva párové nástroje pro distální úsek.

Syndesmotomy Dr. Bernarda

Brousící přístroj Sidekick
Ještě nikdy nebylo ostření kyret a scalerů tak jednoduché. Ostřit nástroje bez nebezpečí jejich zničení se naučíte během několika minut a denní broušení vás přestane zdržovat. Vaše ruce si uleví při práci s ostrými nástroji a pacienti budou spokojeni.

Sidekick

Nástroje na elevaci sinu
Tvary nástrojů vyvinuli přední světoví implantologové a operace sinus lift s těmito nástroji je mnohokrát ověřená jako technika, která umožní implantovat i v případě nedostatečné nabídky kosti.

Sinus lift instruments

Sutury Perma Sharp
Atraumatické sutury ve velikostech od 3-0 po 7-0, od uzavření extrakční rány po mikrochirurgii. Velikost každé jehly je přizpůsobena návleku, jehly jsou laserově ostřeny. Vstřebatelné PGA, nevstřebatelné hedvábí, polyester nebo polypropylénový monofil.

Sutury

Implacare
Plak z implantátů nelze odstraňovat kovovým nástrojem ani ultrazvukem. Proto Hu-Friedy nabízí Implacare. Nástroje z houževnatého kompozitního plastu jsou nabízeny ve třech tvarech a doplněny i plastovou sondou ColorVue.

Inplacare

Gracey Mini Micro kyrety
Nová, pevnější ocel, vyvinutá firmou Hu-Friedy, umožnila vyrobit nástroje, které mají nejen kratší pracovní část, ale i menší průřez. To minimalizuje traumatizaci měkkých tkání při práci i v těch nejužších chobotech.

Mini micro kyrety

Diamond Tec Files
Jak odstranit zubní kámen z furkací? Nástroj ve tvaru Nabersovy sondy, sypaný diamantem to umožňuje. Druhý z nástrojů je určen pro meziální a distální použití.

Diamond Tec Files