Polymerační lampa KERR Demi Ultra

10. 2. 2014

Dosud existovaly dvě možnosti napájení polymeračních lamp. Napájení přímo za sítě prostřednictvím kabelu nebo napájení akumulátorem. Výhodou akumulátorových lamp je absence kabelu, nevýhodou je dlouhá doba nabíjení akumulátoru, snižování kapacity akumulátoru a jeho omezená životnost.
Firma Kerr nabízí revoluční novinku. Polymerační lampu Demi Ultra, napájenou kondenzátorem. Kondenzátor, na rozdíl od akumulátoru, nemění elektrickou energii na chemickou a zpět, ale nabije se přímo elektrickým nábojem. Nabití kondenzátoru tedy trvá mnohem kratší dobu, životnost se nesnižuje částečným nabitím a částečným vybitím a kapacita po dobu životnosti příliš neklesá. Úplného nabití, postačujícího k deseti pětadvacetisekundovým polymeračním cyklům, je dosaženo po pouhých 40 sekundách dobíjení.
Použití kondenzátoru, jako zdroje u polymerační lampy je podmíněno použitím světlo emitujících diod (LED), jako zdroje světla. Jejich vysoká účinnost umožňuje jejich montáž přímo do hlavičky lampy, není použit světlovod. K chlazení postačí zadní strana lampy.
Lampa Kerr Demi ultra je vybavena osvědčenou technologií pulzního měnění výkonu (PLS technologie), která zajišťuje kvalitní propolymerování jakéhokoliv světlem tuhnoucího materiálu. Integrovaný měřič informuje o dostatečném výkonu lampy.
Kerr Demi Ultra